Rekolekcje 2019

W dniach 01-02.04.2019 r. odbyły się w naszej szkole coroczne Rekolekcje Wielkopostne, w których brały udział wszystkie klasy. Z księdzem dziekanem, Zbigniewem Dąbrowskim przybył do nas znany nam już ojciec Józef – franciszkanin z Legnicy. Czcigodnych Gości powitaliśmy wspólnym śpiewem.

Tematem pierwszego dnia spotkania byli polscy święci, prezentowani podczas prelekcji i prezentacji multimedialnej. Wysłuchaliśmy także ważnych w historii Polski pieśni: „Bogurodzica” i „Gaude Mater Polonia” oraz poznaliśmy ich dawne i obecne znaczenie. Odśpiewaliśmy również hymn narodowy.

Drugi dzień poświęcony był Biblii jako Księdze nad Księgami. Na podsumowanie, Ojciec Józef, przeprowadził błyskawiczny konkurs sprawdzający uwagę uczestników. Wszyscy świetnie odpowiadali na zadawane pytania, a w nagrodę otrzymywali słodycze lub dewocjonalia. Pani Dyrektor i panie katechetki za przygotowanie uczniów i dekoracji obdarowane zostały religijnymi lekturami.

Na zakończenie, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podziękowali Ojcu franciszkaninowi za przybycie, święte lekcje, humor i hojność – wręczając ozdobny dyplom i pamiątkę świąteczną.

Dobrym owocem spotkania było opracowanie rozważań Drogi Krzyżowej z Dobrym Łotrem z uczniami kl. III i IV (mających przyjąć I Komunię Św. i obchodzić w b.r. rocznicę). Wzięli oni w piątek 5 kwietnia czynny udział w nabożeństwie, w kościele parafialnym w Rogowie Sobóckim.

Katechetki: p. Ania i p. Ewa

Pełna foto-relacja:
http://www.sprogow.sobotka.pl/rok-szkolny-2018-19/nggallery/rok-szkolny-2018-2019/Rekolekcje-2019